Top

App Store Pazarlaması

Uygulamanızın Performansını Artırın

application search optimization service

App Store Pazarlaması yani mobil uygulama mağazası / marketi pazarlaması hem ASO ile organik olarak mağaza aramalarında hem de mobil reklamlarla Google ve Facebook ile diğer kanallarda hedef kitlenize ulaşmanızı kapsayan bir süreçtir.

Mobil Uygulama Mağazası Optimizasyonu – ASO Servisi

ASO, mobil uygulamaların iTunes App Store veya Google Play mobil uygulama mağazalarındaki sıralamaların yükseltilmesi adına yapılan çalışmaları kapsar. Üst sıralarda yer alan uygulamalar daha fazla gösterim ile indirme alırlar ve doğal olarak daha fazla müşteriye ulaşırlar.

App Store Optimizasyonu mobil uygulamalar için SEO sürecidir. Eğer mobil uygulamanızın performansını artırmak için ASO çalışması yapmıyorsanız, en önemli kanallardan birini es geçiyorsunuz demektir. Güvenilir bir çok araştırma, kullanıcıların 4’te 3’ünün akıllı cihazlarına indirdiği uygulamaları doğrudan uygulama mağazasında yaptığı aramalardaki sonuçlara göre yaptığını belirtiyor. Uygulama Mağazası Optimizasyonu, arama sonuçlarında yükselerek organik indirme sayılarınızı artırmanızı sağlar.

app stores

Mobil Uygulama Pazarlaması Hizmeti

Mobil cihazların kullanımının artmasıyla, mobil uygulama sayılarında da gözle görülür bir yükseliş meydana geldi. Bu yükseliş sırasında, doğal olarak rekabetin artmasıyla özellikle mobil pazarlama yapmayan bir çok uygulama görünmez hale geldi. Mobil uygulama pazarlaması ile gerek uygulama marketlerinde gerek ise diğer tüm kanallarda daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.

Hedef kitlenizi doğru analiz edin

Mobil uygulamanız için en doğru olan kişileri hedefleyip ve etkili geri dönüşleri almanız son derece önemlidir. Doğru hedef kitle hedeflemesi, olumlu uygulama yorumları ve kazancınızın artmasını sağlayacaktır.

Neler Yapıyoruz

  • Performans Pazarlaması:

Tüm online kanallarda reklamlar üzerinden uygulama bilinirliği artırarak daha fazla indirme almanızı ve satış yapmanızı sağlıyoruz.

  • App Store Optimization (ASO):

Seçtiğiniz anahtar kelimeler üzerinden iyileştirmeler, önermeler ve A/B testleri ile uygulama mağazasında üst sıralara çıkmanızı hedefliyoruz.

  • Arama Motoru Optimizasyonu (SEO):

Arama motorlarında uygulama ile ilgili anahtar kelimelerde üst sıralarda yer almanız adına çalışmalar yapıyoruz.

  • İçerik Yönetimi:

Uygulamanız ile ilgili olabilecek içeriklerin hazırlanıp yayınlanması ilsağlıyor ve uygulama mağazasının içeriklerini de optimize ediyoruz.

  • Mobil Uygulama Analizi:

Mobil uygulama ve oyun verilerini analiz ederek hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı oluyoruz.

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Müşterilerimizi hedeflerine etkin ve isabetli bir şekilde ulaştırmayı; web alanında hizmet veren yaratıcı, tecrübeli ve deneyimli bir şirket olarak kendi hedefimiz kabul ediyoruz.
Hemen bize yazın en kısa sürede geri dönelim