Top
Wordpress Görsel Editör Hatası

[ÇÖZÜM] WordPress Görsel Editör Hatası

WordPress kullanıcılarının yaşadığı sorunlardan biri yeni sayfa ve yazı ekleme alanı editörün belli bir sebepten dolayı devre dışı kalması veya görsel editörün tıklanamaz şekilde etkisiz hale gelmesidir. Genellikle yeni tema ve eklenti kullanılmasının yanı sıra WordPress’e gelen güncellemeler sonrasında yaşanan bu durum basit işlemlerde çözülebilmektedir.

 

WordPress Görsel Metin Editörü Çalışmıyor

WordPress görsel metin sorunu ve metin editörünün pasif olma sorununu çözmek için aşağıdaki tavsiyeleri deneyebilirsiniz.

WordPress Görsel Metin Sorunu

ÇÖZÜM 1: Eklentileri ve Temayı Pasif Hale Getirmek

WordPress platformunda bu görsel editör sorunu genellikle WordPress güncellemesi sonrası eklentilerin (plug-in) uyumsuzluğundan olduğundan, eklentilerinizi etkinsizleştirmeniz en kolay çözümdür. Aktif olan eklentileri tek tek etkinsizleştirip editör sayfasını tekrar açıp deneyerek hangi eklentide sorun olduğunu bulabilirsiniz.

Eğer hata belli bir eklentiden kaynaklanıyor ve bu eklenti sizin için önemli ise WordPress Downgrade yaparak eski ve hatasız sürüme geri dönebilirsiniz.

Ek olarak sorun eklentilerde değil ise WordPress güncellemesi sonrası aktif temanızda uyumsuzluk yaşanıyor olabilir. Yüklü olan diğer bir temayı aktifleştirerek sorunun halen devam edip etmediği kontrol edebilirsiniz. Sorun tema kaynaklı ise, güncel bir versiyonunu kullanmanız veya tema yapımcısından teknik destek almanız gerekebilir.

ÇÖZÜM 2: Harici Editörler

Hali hazırda farklı bir editör kullanıyorsanız bunları kaldırıp (klasörlerindeki dosyaları ve cache) en son sürümünü yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Eğer bu tür editör programlarını kullanmıyorsanız aşağıdaki harici editör eklentilerini kurup soruna alternatif çözüm bulabilirsiniz.

ÇÖZÜM 3: Wp-Config Kod Eklemek
Panelinizden wp-config.php dosyasını açın veya bilgisayarınıza bu dosyayı indirip editör veya başka bir program ile açın.

Aşağıdaki kodu boş bir alana ekledikten sonra kaydedin, indirdiyseniz aynı FTP alanına yeni dosyayı yükleyin

define('CONCATENATE_SCRIPTS', false);

 

Çözümleri denemeden önce site yedeğini almayı ve denedikten sonra kesin sonuç için tarayıcınızın geçmişini temizlemeyi unutmayın.

 

Sorununuza yardımcı olduysak lütfen yazıyı paylaşarak diğer herkese ulaştırınız 🙂

No Comments

Bir Cevap Yazın