Top

How to Add Video at Prestashop?

presta shop seo

How to Add Video at Prestashop?

Prestashop Ürün Sayfasına Video Eklemekwebsitesine video eklemek

E-ticaret sitesi sahiplerinin kullandığı platformlardan biri olan Prestashop üzerinde site sayfaları veya ürün listeleme sayfalarında firmanız, sunduğunuz hizmetler veya sattığınız ürünler ile ilgili videolar eklemek, sitenizi ziyaret edenleri bilgilendirmenin yanında daha kaliteli bir içerik sunmanıza da yardımcı olacaktır.

Ürün listeleme sayfasında yer alan içerik ekleme alanındaki video simgesine tıklayarak videonuzu ekleyebilirsiniz. Bilgisayarınızda kayıtlı bir video dosyasını yüklemek için “Kaynak” alanında ilgili dosyayı seçebilirsiniz. Veya yine aynı alanda Youtube, Dailymotion veya Vimeo gibi video sitelerinde yer alan bir videonun linkini kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Eğer farklı boyun ve görüntü için özelleştirilmiş bir video kodu var ise, medya GÖMME alanına bu kodu yapıştırarak videonuzu istediğiniz düzende gösterebilirsiniz.

prestashop video eklemek

Prestashop Video Ekleme & Görüntüleme Hatası

Prestashop sitenizdeki sayfaları veya ürün listeleme alanlarına eklediğiniz videolar gözükmüyor ise bunun temel sorunu ayarlar kısmında kod eklemesine izin verilmemesi olabilir.

Eğer soruna sebep olacak farklı bir eklenti kullanmıyor veya Prestashop dosyalarında değişiklikler yapmadıysanız, video eklemek sorununu basit bir şekilde çözebilirsiniz.

Yapmanız gereken Prestashop panel alanında “Seçenekler > Genel Seçenekler” (preferences > general) sayfasını açıp “Allow iframes on HTML fields” sekmesini EVET (YES) olarak değiştirip kaydetmenizdir (SAVE).

prestashop video ekleme sorunu

1 Comment
  • fatih sözkesen
    29/11/2015 at 16:32

    bi güzel oldu söylediğin anlatamam uğraşıp duruyordum teşekkürler

Post a Comment