Top

Google Search Engine New Features

google yenilik

Google Search Engine New Features

Google tarafından aynı anda duyurulan 3 yeni özellik sayesinde arama motoru kullanım alışkanlıklarını tamamen değiştirecek yenilikler getirdi. Google arama yeniliklerinin yer aldığı bu sayfanın sağ üst tarafındaki kıvrılmış köşeyi çektiğinizde ise Deney Labaratuvarına giriş yapabilirsiniz 🙂

Şu an için İngilizce (ABD) – Google.com ve Chrome üzerinde aktif olan özelliklerden ilki arama kutucuğunun yanındaki mikrofon ile kullanılabilen “Google Sesli Aramalar” ile klavyenizi kullanmadan sesli olarak söyledikleriniz arama ekranına otomatik yansıyor. Her ne kadar telaffuzunuza göre yanlış anlaşılmalar da olsa eğlenceli bir şekilde yazmadan arama yapabilmeyi tecrübe edebiliyoruz.

Diğer bir ise yine arama ekranında ama görsel arama yaparken kullanabileceğimiz farklı bir yenilik. “Görsel ile Arama” özelliği sayesinde aramak ve bilgi almak isteğiniz resmi ister tutup arama kutucuğuna sürükleyip bırakarak ister bilgisayarınızdan yükleyerek görsel araması gerçekleştirebiliyorsunuz.

En son özellik te “Google Instant Page” ise yine Chrome üzerinden son derece hızlı aramalar yapmamıza olanak sağlıyor. “Prerendering” özelliği ile Google sizin arama yaptığınız kelimelerin ilk sayfa üst sonuçlarındaki siteleri hali hazırda arka planda yükleyerek sizin tıklamanız sonucunda beklemeden ve son derece hızlı şekilde sayfayı karşınıza çıkartıyor.

1 Comment

Post a Comment