Top

Google Hotel Finder

google otel bulucu

Google Hotel Finder

google hotel finder istanbul

Google Hotel Finder’ın, tüketicilerin hızlı otel araştırması yapabilmeleri ve hemen seyahat organizasyonlarını tamamlayabilmeleri adına hizmete sunduğu bir özelliktir, şu an için Google Otel Bulucu hizmeti yalnızca İngilizce olarak sunulmakta ve otel fiyatları ABD doları cinsinden gösterilmektedir.

Otelin fiyatına, yıldız sayısına, kullanıcı değerlendirmesine ve “İnternet, Havuz ve Park vs.” gibi otelin sahip olduğu özelliklere göre farklı arama seçenekleri bulunuyor. Ancak belki de en yenilikçi özelliği “Price Compared to Usual” sıralaması ile geçmişteki aynı dönemdeki fiyatı baz alarak güncel fiyatın ne kadar ucuz veya pahalı olduğunu görebiliyoruz.

Şuan için Google üzerinden doğrudan satış yapılmadığından, seçeceğiniz otelin ya doğrudan kendi sitesine ya da satışını yapan “Booking.com, Priceline, Expedia, Travelocity” gibi diğer otel rezervasyonu sitelerine yönlendirmektedir, Hotel Finder üzerinden bu listeleri görerek fiyat karşılaştırması yapabiliyoruz.

Bir diğer faydalı özellik olarak, bulmak istediğimiz otelleri doğrudan harita üzerinden belli bir alanı seçerek te arayabiliyoruz, seçtiğiniz alan içerisinde kalan oteller sol taraftaki listede aynı anda otomatik olarak listelenmektedir.

Otelinizi Google Otel Bulucu’ya Nasıl Ekleyebilirsiniz?

Google bu hizmetinde listelediği otelleri seçerken tek bir ölçüt olmadığını ancak Google Places üzerinden Google+ Yerel ve Google Rehber hizmetlerine otelinizi en doğru şekilde ekleyerek, Otel Bulucu’da da görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Harita Bulucu’nda listelenmiş ancak yine eksik ve hatalı bilgiler içeren otel bilgileriniz için aynı şekilde Google Haritalar üzerinden yapmış olduğunuz kaydınızı düzenlemeniz gerekmektedir. Google Rehber ve diğer harita kayıtları hakkında danışmanlık için bu hizmeti kullanabilirsiniz.

Google Otel Bulucu hizmetine Google.com/HotelFinder adresinden ulaşabilirsiniz.

GÜNCELLEME: Google Hotel Finder artık ayrı bir özellik değildir, Google üzerinden otel araması yapılabilmektedir!
No Comments

Leave a Reply