Top

Adwords Reklam Hesabı Nasıl Açılır?

google-adwords hesabi nasil açılır

Adwords Reklam Hesabı Nasıl Açılır?

Google arama motoru üzerinden veya Google görüntülü reklam ağı dahilinde metin, banner ve resim reklamlar vererek sitenizin tanıtımını yapmak için Google Adwords Reklamcılığına son derece kolay bir şekilde başlayabilirsiniz. Google Adwords’e kayıt ve hesap kurulumu için aşağıdaki videoyu ve sonrasında belirttiğimiz adımları izleyebilirsiniz.

Adwords Hesabı Sorunları

Google Adwords reklam hesabı açarken girdiğiniz tüm bilgilerin ileride yaşanacak sorunlarla karşılaşmamak için gerçeği yansıttığından ve tam olduğundan kesinlikle emin olun. Gmail üzerinden açacağınız Adwords hesabına gireceğiniz bilgilerin gmail için kullandığınız bilgiler ile aynı olmasına dikkat edin.

     Daha önce yasaklanmış veya kapatılmış bir hesabınız var ise aynı bilgileri içeren yeni bir hesap açtığınız takdirde aynı sona ulaşacağı kaçınılmazdır. Bu noktada Google Adwords politikalarına aykırı olan davranışınızı tekrar etmeyecek tamamen yeni bir Adwords hesabı üzerinden reklam vermeye devam etmelisiniz. Aksi takdirde hem ilgili hesaplarınız olumsuz etkilenektir hem de Adwords reklamverenleri ile Adsense reklamalanları için önemli bir reklam platformunu diğer kişiler için kötüye kullanmış olacaksınız.

     Adwords hesapları aynı kişi tarafından bir kez açılmalıdır. Birden fazla hesap kullanan kişiler tespit edildiği takdirde hesapları kapatılır ve ileride aynı bilgiler ile açılacak hesapları da ilgili konuyla kapanacaktır. Adwords ücretsiz kuponlarını kullanmak amacı ile birden fazla hesap açarak kısa sürede olsa reklamlarını yayınlasanız da tüm bu hesaplar aynı isim, kredi kartı, ip veya diğer bilgiler ile karşılaştırılarak yasaklanma tehlikesindedir. Birden fazla hesabı aynı anda yönetmek, tek hesap üzerinden ödemeleri gerçekleştirmek ve daha bir çok ayrı özelliği kullanmak için Adwords Müşteri Merkezi özelliği kullanmanız tavsiye edilmektedir.

 

Adwords Hesabı Açmak

 

1-)  İlk olarak adwords.google.com adresine girerek üst tarafta yer alan “Şimdi Başlayın” kutusuna tıklayın,

adwords hesap

2-) Adwords hesap açımı sayfasında Adwords için kullanmak istediğiniz e-posta adresini girin. Eğer gmail hesabını kullanmak istiyorsanız ilk seçeğini işaretleyerek devam edebilirsiniz. Başka bir e-posta adresi de kullanabilirsiniz.

adwords hesabı

3-) İkinci adımda Adwords reklam raporları ve fatura işlemleri için kullanılacak olan tercih ettiğiniz saati ve para birimini seçtikten sonra devam edin,

adwords hesabı açmak

4-) En son adımda eğer Gmail hesabı ile giriş yaptıysanız Adwords hesabınız açılmış durumdadır “Adwords hesabınızla oturum açın” seçeneği ile Adwords’e giriş yapabilirseniz. Eğer farklı bir e-posta ile kayıt olduysanız bu adrese gelecek olan “onay linki“ne tıkladıktan sonra Adwords’te oturum açabilirsiniz.

adwords hesabı açımı

5-) Google Adwords’e erişim sağladıktan sonra reklam kampanyalarını oluşturmadan önce hesabınızı aktifleştirmek için ilk yapmanız gereken üst menüden “Faturalandırma” ayarlarını tamamlamanız gerekiyor.

adwords hesabı kurulumu

6-) Fatura bilgilerine başladıktan sonra karşınıza çıkan Fatura Profili sayfasına kesinlikle gerçek ve tam olarak girmeniz son derece önemlidir,

adwords hesabı kurulum

7-)  Daha sonraki adım ise Adwords reklamları için nasıl ödeme yapmak istediğini belirttiğiniz ekranda 2 ayrı şeçenek bulunmaktadır;

  • Ön ödemeli olan “Manuel Ödemeler” ile reklamlarınızın yayınlanması için Google hesabına kredi kartınız veya banka hesabınızdan harcamak istediğiniz miktarda para gönderimi gerçekleştirirsiniz. Bu miktar çerçevesinde reklamınız yayınlanır ve bütçeniz bittikten sonra reklamlara devam etmek için tekrardan ödeme yapmanız gerekir. Eğer kredi kartı bilginizi vermek konusunda endişeniz var ise bu seçeneği seçebilirsiniz ancak para gönderimlerinin birkaç günü bulmasından dolayı gecikmeler yaşanabilmektedir.
  • Diğer bir seçenek “sonradan ödemeli” olan “Otomatik Ödemeler” ile kredi kartı bilgilerinizi girerek reklamlarınız yayınlanmaya başladıktan sonra genellikle 30 günlük dönem sonu tarihlerinde faturalandırılsınız. Kartınızı ilk tanımlamanızda otomatik olarak teyit amaçlı az miktarda provizyon ücreti çekilmektedir. Kredi kartınızın limiti ve kullanım geçerliliği olduğu sürece reklamlarınız istediğiniz tarihler arasında sıkıntısız ve gecikmesiz yayınlanacağı, ayrıca ilk seçeneğe göre çok daha kullanışlı olduğu için bu ödemeyi tercih edebilirsiniz.
  • Son olarak her iki seçenekte kullanım kolaylağına göre tercih edilmesi tamamen size kalmıştır, istediğiniz takdirde daha sonra ödeme seçeneklerini değiştirebilirsiniz.

adwords promosyon kodu

[box] Bu aşamayı geçmeden önce Google Adwords Ücretsiz Promosyon Kodu’nu kullanarak 25 TL harcadıktan sonra 100TL ücretsiz kredi alabilirsiniz. Poromosyon Kodu almak için >> Google Ücretsiz Kuponu Kullanımı [/box]

8 -) En son adımda ise Adwords kullanım şartı ve koşullarını kabul ederek Faturalandırma seçeneklerini tamamlayarak Adwords hesabınızı aktifleştirebilirsiniz.

adwords hesabı kurmak

Google Adwords Paketleri

No Comments

Post a Comment