Top

Facebook Hesabı Silmek

Facebook Hesabı Silmek

Facebook Hesabı Silmek

Dünya çapında milyonlarca kullanıcı olan popüler sosyal medya platformu Facebook üzerinden açılan profil sayfalarını geçisi süre ile dondurmak, tamamen silmek veya bu güne kadar paylaştığınız yazı, fotoğraf ve yorumların bir kopyasını alıp arşivlemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Facebook Hesabı Dondurmak

Hesap dondurma seçeneği kullandığınız e-mail hesabı ile Facebook sitesine tekrar giriş yapacağınız süreye kadar hesabınızı dondurmanızı sağlar. Eğer ki bilgilerinizi tamamen silmekten emin değilseniz ancak farklı nedenlerden dolayı belli bir süre Facebook hesabınızı kullanmak istemiyorsanız, istediğiniz zaman tekrar aynı hesabı kaldığı yerden aktif edebileceğiniz bu seçeneği kullanabilirsiniz.

facebook hesap dondurmak

1) Dondurmak istediğiniz Facebook hesabı ile giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki ayarlar simgesine tıklayıp “Hesap Ayarları” sayfasını açın

facebook hesabı dondurmak

2)  Sol menüdeki “Güvenlik Ayarları” sayfasını açtıktan sonra en altta yazan “Hesabımı Dondur” yazısına tıklayın.

facebook profil dondurma

3) Açılan sayfada hesabınızı neden durdurmak istediğiniz sorusuna cevap verip, “E-posta Alımını Durdurma” kutucuğuna tıklayın. En son olarak onaylama işlemini yaptığınızda Facebook hesabınız dondurulacaktır.

 

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Silmek

Açmış olduğunuz Facebook hesabınızdan farklı nedenlerden dolayı kurtulmak istiyor ve kullandığınız profilin tamamen kaldırılmasını istiyorsanız bu seçeğini kullanabilirsiniz. Facebook hesabınızı tamamen kaldırdığınız zaman paylaşmış olduğunuz tüm içerik silinecek, eklenmiş olduğunuz fotoğraflar ve yapmış olduğunuz yorumlar da kaldırılacağından, eğer ki bu bilgileri silmeden önce bir kopyasını bilgisayara indirmek isterseniz “Facebook Hesabı Kopyasını Alma” yönergesini takip edebilirsiniz.

Hesabınızı silmeden önce bu zamana kadar kullandığınız tüm uygulamaları kaldırmanız gerekiyor. Bunun için Facebook sayfasının sağ üst köşesindeki ayarlar simgesine tıklayıp “Hesap Ayarları” sayfasını açın.

facebook hesap silme

4) Hesap Ayarları sayafındaki sol menüde yer alan “Uygulamalar” yazısına tıkladıktan sonra çıkan listedeki tüm uygulamaların sağ tarafında yer alan ” X ” işaretine tıklayıp tüm uygulamaları hesabınızdan kaldırın.

En son olarak aşağıdaki butona tıklayıp onaylama işleminden dıktan sonra hesabınızı silinmesi talebini gönderebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra hesabınızda 2 hafta süreyle her hangi bir güncelleme ve hareketlilik olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

FACEBOOK HESABINI SİL

 

Facebook Hesabının Kopyasını Almak

Profilinizi açtığınız günden itibaren paylaşmış olduğunuz fotoğraflar ve videolar, yazmış olduğunuz duvar yazıları, mesajlar ve sohbet konuşmaları ayrıca eklemiş olduğunuz arkadaşlarınızın isimleri ve onların hesap ayarlarının izin verdiği takdirde e-mail adreslerini indirerek kendi bilgisayarınızda saklayabilirsiniz.

I) Facebook profilinizi yedekleme için “Hesap Ayarları” sayfasında “Genel Hesap Ayarları” altında yer alan “Facebook Verilerinin Kopyasını İndir” yazısına tıklayın.

Facebook Hesabi İndirme

II) Açılan sayfada yazan “Arşivimi Başlat” butonuna tıklayın.

Facebook indirmek

III) En son olarak onay işleminden sonra, Facebook hesabınıza kayıtlı olan e-posta adresine Facebook arşiviniz gönderilecektir. 

facebook profil yedekleme

No Comments

Bir Cevap Yazın